SYSTEM GRZEWCZY BUDYNKU

Zaprojektowany i wykonany przez firmę PREM DEVELOPMENT

system_beretta.jpg

Kotłownia III generacji oparta na kotle Quadra Green 25 R.S.I. 

Kocioł Quadra Green 25 R.S.I. to jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o kompaktowych wymiarach i sprawności do 108,9%. Co w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym daje  oszczędności w stosunku do tradycyjnego kaloryferowego ogrzewania oszczędności nawet do 40%.

Kocioł Quadra Green 25 R.S.I.  dedykowany przede wszystkim do ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych. Dzięki podłączenia zasobnika c.w.u. 120 l.  kocioł zapewnia wysoki komfort ciepłej wody użytkowej co znacząco odczujemy w przypadku gdy z ciepłej wody korzystania więcej niż jedna osoba.

KOTŁOWNIA III GENERACJI

Zaprojektowana i wykonana przez nas kotłownia kwalifikuje się do kotłowni III generacji, posiada ona wbudowane trzy filtry wody połączone kaskadowo zapobiegające przedostawaniu się głównie kamienia zawartego w wodzie zwłaszcza, że w gminie Kosakowo występuje on w dużych ilościach. Rozwiązanie to bardzo korzystnie wpływa na czystość utrzymania sanitariatów w budynku co ma bezpośrednie przełożenie na oszczędności finansowe (środki czystości odkamieniacze). W budynkach od 2019 roku Firma Prem Development w standardzie stosuje baypass umożliwiający wpięcie zmiękczacza wody SUPREME SOFT 20 z jednym filtrem wstępmnym sznurkowym 

Dodatkowo kotłownia posiada reduktor ciśnienia oraz zawór antyskażeniowy zapobiegający wyciąganiu wody z instalacji cw w przypadku przerwy w dostarczania wody przez przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne. Kotłownia została zaopatrzona w dwa liczniki wody, jeden główny drugi ogrodowy połączony z kranem na zewnątrz budynku, trzy zawory odcinające główne przyłącze wodne oraz otwór rewizyjny dla głównego pionu i poziomu kanalizacyjnego budynku. Kotłownia posiada ręczny sytem niezależnego odcinania każdego punktu cw wbudowany w szafkę rozdzielacza CW.

kotlownia.jpg

SYSTEM OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

podlogowka.jpg


Kluczem do oszczędności jest położona we wszystkich pomieszczeniach użytkowych instalacja ogrzewania podłogowego. Na powierzchni 120 m2 rozłożono ponad 2 km rur instalacyjnych w systemie  PEX-EVOH fi 16. Izolacja na parterze to wysokiej jakości styropian  o grubości 15 cm zapewniający wysokie parametry izolacyjne. Instalacja składa się z 9 spiral grzewczych nie przekraczających 100 mb długości, połączonych w dwóch rozdzielaczach (parter i piętro) wyposażonych w termostaty i przepływomierze umożliwiające wyregulowanie przepływu i temperatury w pomieszczeniach na jednolitym poziomie.

JUŻ w realizacji nowe inwestycje: PREM PARK PIERWOSZYNO PERŁOWA oraz Apartamenty Gdańsk Kozacza Góra


Aby dowiedzieć się o szczegółach inwestycji kliknij przeczytaj więcej lub zadzwoń: 501-736-658